Живот

“Останав без најмилото и најмалото, останав без поткрепа за живот“ – Потресна исповед од родител чие дете загина на улиците во Скопје

Минатата година, вкупно 22 лица на возраст до 18 години го загубиле животот во сообраќајни незгоди, од кои 9 биле деца на возраст до 4 години. Една од нив е малата Ема Радевска чии живот […]

Живот

ИСУС МИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ: Муслиманка оживеала по два дена во мртовечница

Според нејзиното сопствено раскажување, Сабина, жена која од муслиманска вероисповест минала во христијанство, додека лежела во мртовечницата опкружена со трупови, имала визија на дрво кое расте во бунар. Една гранка од стеблото на тој бунар […]

Живот

Оваа БАНКА ќе ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, но само ако почитувате ДВЕ ЕДНОСТАВНИ ПРАВИЛА!

Замислете: секое утро кога ќе се пробудите, една банка на вашата сметка става 86.400 евра. Еве кои се правилата на оваа банка: Првото правило гласи: Се` што не сте успеале да потрошите во текот на […]

Забава

ГИ ПАМТИТЕ ЛИ ТЕТЕ И ГИЉЕ ОД СЕРАНОВИ? Еве како изгледаат денеска

Наталија Санчез Молина е шпанска актерка, која се прослави со улогата на Марија Тереза-Тете Капдевиља во познатата серија Серанови. Тете во серија беше најмлада ќерка на Лусија и лично во која Гиље се заљуби. Гиље […]

Забава

Три фантастични напитоци кои ги топат масните наслаги, а сите имаат една заедничка работа

Постојат многу напитоци со кои можеме да го изгубиме вишокот на килограми, а овие три се специфични поради една работа што им е заедничка. Имено, последниве години, експертите работеа истражувања што покажаа дека бананите всушност […]

Uncategorized

КОНЕЧНО КРАЈ НА ЈАНУАРИ: Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 31 јануари

Овен Денот пред вас нема да ви донесе некои особени новини во вашиот живот. Ќе морате главно сами вашето слободно време да го направите што поинтересно. Сега е момент да ги искористите вашите фантазии и […]