Хороскоп

Ѕвездите предвидуваат: Неверојатно богатство во НОЕМВРИ ги чека овие хороскопски знаци

Овие три знаци ќе бидат среќни во ноември. Нивната финансиска ситуација во голема мера ќе се подобри. Шкорпија Имате во вашиот дом работи кои ве чинат многу и немате идеја за тоа. Размислете за какви предмети имате […]

Живот

Вечерва е Млада Месечина: Ќе ви се остварат најголемите желби ако погледнете во небо и го направите oва!

Вечерва е Млада Месечина, што значи дека е период за остварување на сите соништа поврзани со љубовта, работата, или можеби некое патување. Се што ви треба, е искрено да посакате тоа што највеќе го сакате, […]

Хороскоп

Три среќни хороскопски знаци на кои до крајот на 2017 ќе им се исполнат сите желби

Сите знаеме дека дека секој од нас е ковач на сопствената судбина но сепак но кога се ѕвездите во прашање ова ова се трите хороскопски знаци кои имаат ќе имаат малку повеќе среќа во љубовта […]

Хороскоп

КУПЕТЕ СИ ГРЕПКА: Овој хороскоп неделава има шанса за голема добивка!

Уште од минатиот месец пишувавме за тоа кои хороскопски знаци ќе имаат шанса да добијат финансиски прилив преки игри на среќа во половината на октомври. Неделава среќа ќе има овенот. Овен -Секогаш сакавте слобода да започнете […]

Хороскоп

Ако повредите некој од овие два хороскопски знаци тогаш бидете подготвени храбро да ја истрпите вашата казна

Овие хороскопски знаци не забораваат, туку планираат и ги спроведуваат своите пресуди брзо, директно и болно. Ако повредите некој од овие хороскопски знаци, тогаш добро подгответе се да ја истрпите вашата казна. Овен Овенот лесно […]

No Picture
Uncategorized

Тоше ја препеал песната „Штом сакаш“ од Каролина Гочева – Денес премиерно e прикажана

По повод десет годишнината од загинувањето на македонската легенда Тоше проески денеска на една од српските радио станици премиерно беше пуштена маестралната изведба на евергринот „Штом сакаш“ на Каролина Гочева. Песната е препеана на српски […]

Хороскоп

ЅВЕЗДИТЕ СЕ НА ВАША СТРАНА: Овие хороскопски знаци утре ќе остварат неочекуван профит

Вага Денот ќе биде корисен во многу односи. Периодот е добар за колективна работа, учење на нови јазици, креативност или научни активности. Ѕвездите ви се наклонети, се менува финансиската положба. Можно е денес да имате […]

No Picture
Uncategorized

Не сте ја виделе: Ова е убавата ќерка на Халид Муслимовиќ

Можеби ги имате видено скоро сите деца на познатите личности, но слатката ќеркана Халид Муслимовиќ сигурно ја немате видено. Минатата година Лејла Муслимовиќ го прославила 18-от роденден, а еве како изгледа таа. Кај неа се […]

Хороскоп

Овие три хороскопски знаци ќе заработат големи пари во текот на годината

Ако ги прашате овие три хороскопски знаци тие знаат да намирисаат пари на километар и од нив да направат многу повеќе. Шкорпија Имате вредност во својот дом, која чини многу, а дури немате идеја за […]

Живот

Пејачката си ја отвори душата: Додека ме тепаше мислев дека ме сака, не смеев да го пријавам

Пејачката Гоца Тржан дури после 12 години собра храброст прв пат да раскаже како преживела физичко и психичко насилство од своето некогашно момче. -Нашата врска траеше пет години, а веќе првата почна малтретирањето. Знам, многумина […]