Хороскоп

Само еден знак до крајот на 2019 ќе ги оствари зацртаните цели и го очекуваат многу пари

Ова е возбудливо време за ракот. Годишниот хороскоп за 2019 покажува дека можеби животот ќе ви изгледа како да е полн со мистерија и интриги, особено за пречувствителните ракови. Иако можеби работите ќе се случуваат […]

Живот

Прочитајте го ова и ќе ви се смени животот: Една банка секој ден ќе ви уплаќа 86.400 евра

Постојат само два правила за трошење. Замислете секое утро кога ќе се разбудите, една светска банка да ви стави на сметка точно 86.400 евра. Што би сториле вие? Таа банка има две правила: Првото правило […]

Живот

Влегол во банка за да плаќа кредит, но нема да верувате што Иван и побарал на банкарката

Иван Марас од Хрватска се решил да и го загорчи животот на службеничката на шалтер во банка. 31-годишниот Иван го земал плаќањето кредит од својот татко пензионер и дошол на шалтер каде службеничката му рекла […]

Хороскоп

За овие знаци на Зодијакот, започнува најубавиот период во животот – Eве до кога ќе трае

Овие шест знаци во Зодијакот во блиска иднина ги чека голема среќа. Идните пет години тие ќе бидат успешни во се’. Дали сте помеѓу нив? Овен Со години Овните работат вредно, но нивниот труд како […]

Живот

Молитвата и иконите со овие светци ќе ве чуваат од болести и злобните луѓе – секоја куќа МОРА да ги ИМА овие три икони

Постојат икони и светци кои имаат толку голема моќ што можат да им помогнат на болните да оздрават побрзо. Руските научници докажаа дека молитвата и иконите имаат чудесна моќ и не чуваат од болести и […]

Хороскоп

Два хороскопи да бидат посебно внимателни, еден да очекува прилив на пари – Дневен хороскоп

Овен Оваа сабота, среќата ќе ве следи, без разлика колку ќе се обидете да избегате од неа. Можете лесно да се одделите од она што не ви е потребно. Бик Што и да правите денес, […]

Хороскоп

Огромна среќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие хороскопски знаци

Неделава што доаѓа ѕвездите им се наклонети за земање пари на ДВА хороскопски знаци. Проверете подолу дали и Вие сте еден од тие среќници 🙂 Овен Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите […]

Хороскоп

Чувајте се од „пријателка“: Утре многу лош ден ќе има само еден хороскопски знак

Овен (21.03 – 20.04) Имате голема потреба да се докажете пред семејството и постојано го барате нивното одобрување. Зголемената потреба за љубов ве тера да правите некои отстапки кои вообичаено не ги правите. Задоволни сте […]

Живот

Тажна исповед на мајката на Дона Арес: „Времето ништо не лечи, плачам по неколку дена“

Пред две години, по тешко боледување почина познатата пејачка Дона Арес. Дона ја изгуби битката со болеста во својата 41 година. Одредено време живееше во Данска, а како што тврдат многумина пејачката почувствувала дека е […]

Вести

Многу малку луѓе ја знаат – Приказната за Зоран Заев и Фолк фест „Валандово“

ГО ЗНАЕТЕ ЛИ ЗАЕВ? Еве една вистинска приказна (од мнoгуте кои ги знам) за Зоран Заев! Дејствието на приказната се случува во Валандово, во еден мајски ден, пред десеттина години. Љубителите на новосоздадената македонска песна, […]