Живот

Потресно писмо од девојката на која Синиша Михајловиќ и го спасил животот

Синиша Михајловиќ ѝ платил операција на срцето со која ѝ го спасил животот, а таа напиша статус на својот профил до „својот Синиша“: „Утро, 13 јули 2019 … Првата вест што ја прочитав е поврзана […]

Живот

На Федерер му роди 4 деца, но нема да верувате со кого била верена Мирка

Сопругата на тенисерот Рожер Федерер денеска е добро позната но малкумина знаат дека Мирка има љубовно минато за кое не сака многу да говори во јавноста. Мирослава Вавринец е родена во 1978 година во Словачка, […]

Живот

Поранешното момче на Дијана неутешно поради загубата: Неколку часа по нејзината смрт замина на ова свето место

Мисицата Дијана Милојовиќ сношти почина на 33 години, а некогашното нејзино момче Стефан Кариќ не може да се помири. Како што пренесува „Блиц“, неколку часа откако Дијана ја загубила битката со тешката болест, Стефан кој […]

Живот

Овие 7 работи НИКАКО не треба да ги чувате во куќата – носат несреќа!

За овие седум предмети се смета дека носат несреќа во домот. Еве за што се работи… Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие […]

Живот

Ја истерува несреќата од домот: Билка која ќе ви донесе благосостојба во домот во 2019 година

Според народните верувања оваа билка ја штити куќата од оган или удари од гром. Чуваркуќата со векови се користи во народната мецицина, а многумина ја одгледуваат поради уникатност и декоративен изглед. Колку и да звучи […]

Живот

 Вереницата на Дарко Лазиќ објави прва фотографија по породувањето – позираше разголена пред огледало

Вереницата на српскиот пејач Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ објави прва фотографија и покажа како изгледа само 4 недели по породувањето. На фотографијата се гледа дека линијата полека ја враќа во форма. Марина позира во чипкаст […]

Хороскоп

На припадниците на овој хороскопски знак конечно СЀ ЌЕ ИМ ТРГНЕ ОД РАКА!

Припадниците на овој хороскопски знак ја сакаат чистотата, манирите, општествените правила и се многу префинети и елегантни во тоа. Тие се праведни и секогаш се борат за вистината, живеејќи бунтовен, но истовремено и нежен живот. […]

Вести

ВИДЕО: Се појавија снимки од Катица Јанева во фризерски салон во Скопје

На социјалната мрежа „Фејсбук“ вечерва се појавија снимки од Катица Јанева како користи фризерски услуги во еден салон за убавина. Според информациите до кои дојде ТВ21, снимките се објавени од корисник на „Фејсбук“ кој засега не […]

Хороскоп

Многу успешен ден утре ќе имаат два хороскопски знаци: Но, од нешто треба да се пазат!

Вторникоѕ ќе биде динамичен. На успеси ќе се радуваат Близнаците и Скорпиите, но еве за што да внимаваат. Близнаци Штедете си го времето. Намалете со телефонските разговори, не влевајте премногу доверба. Активирајте се со практичните […]

Хороскоп

Многу тежок период претстои за 3 хороскопски знаци: Ќе им се искомплицира животот

Некои хороскопски знаци ќе имаат депресивни денови, некои ќе бидат напнати и лути, додека некои ќе мора да забават и да почекаат да помине периодов На следниве три хороскопски знаци им претстои тежок период, но […]