Живот

Поранешната золва на Карлеуша откри детали за првиот брак на пејачката

Иако многу девојки сакаат да се омажат со наследникот на династијата Кариќ за пари, неговата сестра тврди дека Карлеуша била во брак со него од љубов и дека многу го сакала. Иако се разведе од […]

Живот

Најскапата невеста – за неа се дадени неколку илјади евра само поради една причина

Свадбата која се случила во Словачка ги воодушевила буквално сите низ целиот свет и за неа сигурно уште долго ќе се зборува. Тешко е да се заборави вакво нешто, кое е органзирано за да се […]

Живот

Поради неа остави се: Ова е 30 години помладата девојка на Мистер Бин

Таа има 33 години, а тој 63. Покрај емоциите, ги спојува и љубовта кон комедијата, бидејќи и двајцата се одлични актери во тој жанр. Жената која го освои урнебесниот „Мистер Бин“ се вика Луис Форд. […]

Живот

Иван од Сиднеј, Австралија: Дојдов како инженер, работам трговија – ќе се вратам како милионер!

Битола и Битолско од времиња важи за печалбарски регион. Најчести дестинации на овие Македонци се прекуокенските земји, пред сите, Австралија и Нов Зеланд. Од европските земји, најпривлечни за Битолчани се нордиските држави, како Шведска и […]

Живот

Го славиме синот измолен од Бога: Денес е голем грев да го направите ова

Се роди во 377 година. Како син измолен од Бога од родители кои долго време немале деца, тој уште од детството му беше посветен на Бога. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 […]

Живот

На евровизија стоеше зад Шерифовиќ, а денес е најпопуларна во регионот – знаете ли за кој се работи

Пејачката која денес има низа хитови и дуети со регионалните ѕвезди, некогаш беше придружен вокал во сенка, а ја гледавме и на сцената заедно со Марија Шерифовиќ кога Србија освои победа. Станува збор за пејачката […]

Живот

Глигор метео го снема од ТВ екраните – откри каде работи денес

Еден од најпознатите и омилени метеоролози во Македонија, Глигор Митковски, го снема од пред ТВ екраните, а сега работи како воздухопловен метеопрогностичар , дел од службата за контрола на летање на аеродромот Александар Велики во Скопје. Тој […]

Живот

Направиле селфи во авионот, а кога ја погледнале фотографијата – се скамениле

Еден чуден детаљ кој се случил во авионот е или чиста случајност или некој судбински знак. Имено, трите пријателки кои патувале заедно, се изненадиле од она што им се случило. Шерон Хак и нејзините две […]

Живот

Илда Шаулиќ проговори за разводот: Чудно ми е да гледам во мојата куќа некој кој ме мамел со друга

Пејачката Илда Шаулиќ откри дека не знае како би реагирала ако нејзиниот маж би ја мамел со друга жена. „Сметам дека во животот не треба никогаш да се тврди дека нешто по цена на се, […]

Живот

Сите го очекуваат – нов луксузен џип кој ќе чини само 6500 евра! (ВИДЕО)

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија официјално од руската компанија. Од Lada коментираат дека XRAY е со […]