Катица Јанева се оперирала за да почне да слабее?

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од 16 јули официјално е на боледување, потврдија за МИА од СЈО.

Боледувањето Јанева го отворила на 16 јули, односно еден ден откако депонира оставка од функцијата, која, како што соопшти, ќе биде активирана штом се постигне договор за законот за јавното обвинителство.

Ден подоцна, во вторникот, на Катица Јанева по наредба на Обвнителството за организиран криминал, и беше одземен мобилниот телефон поради случајот „Рекет

Јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева,  пред неколку недели спровела хируршка интервенција во една од болниците во Македонија во која ѝ било поставен прстен за намалување на желудникот за да почне процедура за слабеење, пренесува АлсатМ.

Според податоците, еден таков зафат варира од 7.000 – 10.000 евра, но не се знае колку точно е платено за интервенцијата.

Loading...

Меѓутоа, оваа интервенција не се поврзува со боледувањето што таа го отворила деновиве.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*