Нападнатото момче во Карпош итно на Ургентен – Детали за состојбата

Во општина Карпош денеска во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник кој веднаш го напуштил местото на настанот.

Настанот се случил во близина на основното училиште „Вера Циривири Трена“ во општина Карпош, каде младо момче чиј идентитет е непознат било брутално нападнато, а според очевидците се наоѓало во многу критична состојба, пишува Слободен печат.

Од МВР потврдуваат дека денеска попладне околу 17.00 часот се случил инцидент на улица Шекспирова во близина на Машинскиот факултетот во Скопје, во близина на основното училиште „Вера Циривири Трена“ во општина Карпош, каде младо момче чиј идентитет е непознат било брутално нападнато, а според очевидците се наоѓало во многу критична состојба, пишува Слободен печат.

Момчето се здобило со сериозни повреди во пределот на главата и итно било пренесено во Ургентниот Центар.

– Пациентот е во тешка здравствена состојба со сериозни повреди на глава и е однесен во ургентниот центар, велат од Брзата помош за Слободен печат.

Loading...

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*