Критична состојбата на 3 годишното дете кое падна откако се урнала тераса во Скопје

Се уште е критична состојбата на 3 годишното дете на Kарил кое пред два дена падна откако се урнала терасата од објектот каде живеело, пренесува „Канал 5“.

Детето на терасата било заедно се неговиот 23 годишен татко и неговите двајца браќа на возраст од две и шест години

Терасата се урнала завчера, а во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје останало само тригодишното дете.

Од болницата случајот го пријавиле во полиција, од каде пак, е констатирано дека таткото и децата се повредиле откако се урнала терасата на која седеле.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*