Огромна среќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие хороскопски знаци

Неделава што доаѓа ѕвездите им се наклонети за земање пари на ДВА хороскопски знаци. Проверете подолу дали и Вие сте еден од тие среќници 🙂

Овен

Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите ќе им доаѓаат од сите страни. Овој знак инаку нема потреба да се натпреварува, не се троши се до последниот атом на силата, а сепак најмногу добива. Во што е трикот?

Овните се материјалисти и претпочитаат удобност. Тие прво се сакаат себеси, па парите, а се останато може да почека. Од љубов кон успехот и удобниот живот, во состојба се да се трудат до невидени размери, се со цел да успеат и да направат сериозни пари. Тие им се силен мотив уште повеќе да се залагаат на деловен план.

Со оглед на тоа дека со овој знак управува Венера, неговите очекувања се реални и секогаш се обидува да ги постигне. Она што е добро кај нив, она што ќе го добијат го споделуваат со најблиските.

Loading...

Хороскопот за Овенот за 2019укажува дека ќе има многу бизнис патувања и дека можеби не би било лошо да го ажурира CV-то затоа што од септември можни се нови добри деловни опции.

Рак

Оваа недела очекувајте пари, благодарение на вашите напори, работа, семејни врски, од судска/правна институција или од лице во знакот на Близнаци, Вага, Водолија. Ќе има поволен развој на судски/правен случај од финансиска природа. Ќе следите и ќе го очекувате развојот на настаните во животот на некој ваш пријател.

Очекувајте исполнување на ветување што ви е дадена од лице во знакот на Лав, Овен или Стрелец.

Активностите на момче или млад човек може да ви предизвикаат одредена штета/загуба и слично поврзана со мала количина пари. Внимавајте на вашиот паричник на јавни места.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*