Падна првиот снег на Балканот, веќе 4 сантимери бела прекривка, еве кога се очекува кај нас (ВИДЕО)

Необично топлата есен приврши овој викенд, а веќе температурите значително се намалија низ целиот Балкан.

Првата снежна покривка падна во Хрватска, на Сљемен во Горски Котор, како и во Карловац и Дуга Реса. Снег врнеше и во Словенија и Босна и Херцеговина.

Според прогнозите на светскиот веб-сајт за временска прогноза Accuweather, нема ниту ние многу да чекаме да падне првиот снег. Метеоролозите предвидуваат дека во Македонија првиот снежен дожд ќе падне на 26 ноември.

Zimska idila na Sljemenu! ❄️🔝

Публикувахте от Skijalište Sljeme в Четвъртък, 31 октомври 2019 г.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*