Ставете ги стапалата во ова и габичките од нив ќе изчезнат

Веќе немора да се грижите за габичните инфекции на стапалата, на ножните прсти. Може да се ослободите од неа на потполно природен начин.

Јогурт

Loading...

Само намокрете ги стапалата во јогурт или полијте ги и оставете да се исуши. Потоа измијте ги со ладна вода, јогуртот е богат со бактеријата Ацидофилус која спречува инфекции.

Сода Бикарбона

Измешајте сода со ладна вода, 1 спрема 3, откако ќе ја измешате смесата нанесете ја на вашите чевли и оставете да се исуши на сонце. Со ова ќе ги уништите сите бактерии кои може да преминат на вашите нозе

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*