Ѓорѓе Давид го победи коронавирусот и излезе од болница!

Познатиот српски музичар и член на жирикомисијата на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба со коронавирусот.

Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете.

Оваа вест Ѓорѓе веднаш ја сподели на социјалните мрежи каде го напиша следното:

– Доме, слатки доме. Ова некако го пребродев. Скапо платено школо. Благодарам на докторите, медицинските сестри и чистачките. Вие сте лавици. Да не ми се повтори. Излегов од болница. Спиењееее…

За потсетување, на 26 март рокерот на својот Инстаграм профил со јавноста ги сподели резултатите од тестот откако дозна дека е позитивен на Ковид -19.

Loading...

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*