Uncategorized

Исповед на келнер: “Газди” ви трчавме и правевте пари на наш грб, а вие сега не оставивте на yлица

Келнер од Скопје со порака до сите сопственици на ресторани и угостители кои масовно почнаа да ги отпуштаат своите работници: “Вие си уживавте и глумевте богаташи во вашите ресторани додека седевте со ваши пријатели, пиевте […]

Uncategorized

Ѓорѓе Давид го победи коронавирусот и излезе од болница!

Познатиот српски музичар и член на жирикомисијата на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба со коронавирусот. Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете. […]

Uncategorized

МАЛЕНКО: Цел живот ја “раниме” државата за “земај плата-клати врата” – Морав да ставам клуч на врата, а имам 7 вработени

Статус на Никола Маленко од Скопје, сопственик на игротека за деца, кој поради мерките кои се спроведуваат за превенција од Корона вирусот морал да ја затвори игротеката уште на 7 март оваа година: ,,Сакам да […]

Uncategorized

Ни доаѓа голем празник – ВЛЕГУВАЊЕ НА ИСУС ХРИСТОС ВО ЕРУСАЛИМ: Еве што да направите да ви се исполни секоја желба!

Овој празник е подвижен празник. Зависи од тоа во кој ден ќе падне Велигден. Се слави секогаш во неделата пред Велигден, затоа што тоа е денот кога го доживуваме Христовото славно влегување во Ерусалим, градот […]

Uncategorized

Пред Велигден направете ги овие работи – среќата и љубовта ќе ве следат цела година

Православните верници нa 19 Април го празнуваат најголемиот празник Велигден. Со овој ден се поврзани многу обичаи и адети на македонската традиција. Старите верувале дека ноќта спроти Велигден треба да донесете вода од бунар или […]

Uncategorized

Секој ден јадел лук на празен желудник и еве што му се случило: Вистинско чудо!

Еден од најмоќните борци за вашето здравје, а неговото консумирање на празен стомак прави чуда за организмот какви што не би можеле да замислите… Лукот е моќен антибиотик и антиоксиданс, па така го штити вашиот […]

Uncategorized

До крајот на пролетта среќата ќе им го осветли патот на овие три знака

Овие три лика можат да се надеваат на неверојатна енергија и силни емоции, како и на ненадејни деловни пресврти. Водолија Подгответе се да направите нови познаници. Преку нив може да се сретнете деловни партнери кои […]

Uncategorized

На овој ден ќе се случат ЧУДА: Полната месечина ќе донесе промени во нашите животи!

Супер месечината која ќе се појави утре ќе има големо влијание врз сите аспекти на животот. Оваа полна месечина ќе донесе големи промени на глобално и лично ниво. Ова е време кога сите ќе го […]

Uncategorized

Медицинска сестра предупредува на најраниот сигнал за Корона – пред температурата и сувата кашлица

Симптомите, според зборовите на експертите, не се до крај одредени и прецизно дефинирани, бидејќи текот на болеста и натаму е непредвидлив. Она што е заедничко – е дека започнува од настинка. -Вирусот корона предизвикува настинка. […]

Uncategorized

Најбогатите луѓе од страв од пандемијата купуваат луксузни скривници

Богатите луѓе ширум светот купуваат бункери, засолништа што ќе им овозможат да ја преживеат пандемијата. Денешните бункери се полуксузни од кога било, а компаниите што ги градат имаат полни раце работа. Главниот извршен директор на […]