Вести

Бидете внимателни – Денеска не чека најголемото невреме

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд. Локално се […]

Вести

Невремето започна во делови на Македонија – Се приближува кон Скопје

Невремето започна во делови на Македонија – Се приближува кон Скопје” data-description=”Силно невреме е најавено за денеска и утре во Македонија, а веќе започна во Охрид според временската на Accuweather.”> Силно невреме е најавено за […]

Вести

Следува нов бран врнежи и грмежи во Македонија – предупредување до граѓаните

Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше, на пример, невремето во Преспа и пошироко во регионот. Инаку, во текот […]

Вести

Не излегувајте од дома – Силно невреме доаѓа во Македонија

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува Управата за хидрометеоролошки работи. Како што соопшти УХМР, следува период на променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд […]

Вести

„Ништо не се гледаше, се се претвори во вода“ – Русинка откри како изгледале разорувачките сцени на Халкидики

За време на ураганот кој вчера го погоди Халкидики загинаа 7 лица, вклучувајќи двајца Руси, еден рибар исчезна, додека 100 луѓе се повредени. Во тоа подрачје е објавено вонредна состојба. Русика туристка, се наоѓала во […]

Вести

Во недела не излегувајте од дома – Лоши вести за времето викендов

Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне Управата за хидрометеоролошки работи. Како што соопшти УХМР, следува период […]

Вести

Грците се уверени дека ги стигнала клетвата на фамилијата Мицотакис

Грција синоќа ги погоди страшно невреме кое ги однесе животите на седум туристи. Интересно е што многумина Грци се уверени дека оваа трагедија е поврзана со доаѓањето на новиот премиер Кирјакос Мицотакис на власт откако […]

Вести

Се најавува ново невреме – Временската до крајот на јули полна пресврти

По невремето кое пустошеше во Македонија следи сончев ден, па од утре пак дожд и невреме. Ова е временската за цел месец јули според Accuweather. Под влијание на нов изразен влажен воздушен бран за време […]

Вести

(ВИДЕО) ЈА ВРАТИЛА КУТИЈАТА СО РАСИПАНИ КОЛАЧИ ВО СЛАТКАРА: Шокот следи откако продавачката ја отворила!

Освен што е вредна мајка на четири деца, Шерон води слаткара. Но минатата година ја погодила цела низа трагедии. Дијагностициран и е рак на јајници, и починал младиот брат, а најмладиот син има дегенеративна боледт. […]

Вести

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Зошто уличните кучиња напаѓаат?

Пред да ги осудите животните, зошто малку не се свртите кон луѓето, кон вас самите? Дали вие нешто допринесувате за нив, за нивното однесување? Животинките се едноставно искрени и прилагодливи суштества. Подајте им рака, ќе […]