Здравје

Германскиот вирологот Кристијан Дростен: „Доколку сте ја прележале оваа болест можеби сте имуни на Ковид-19“

Вирологот Кристијан Дростен и неговите колеги од берлинскиот Универзитет Charité, укажале на одредени претходни заболувања кои што можат да водат кон имунитет против коронавирусот. Тимот на научници под лидерство на вирологот Кристијан Дростен, дошле до […]

Здравје

Ставете ги стапалата во ова и габичките од нив ќе изчезнат

Веќе немора да се грижите за габичните инфекции на стапалата, на ножните прсти. Може да се ослободите од неа на потполно природен начин. Јогурт Само намокрете ги стапалата во јогурт или полијте ги и оставете […]

Здравје

Испијте го ова пред да си легнете: Ќе го испразните дебелото црево и се што сте изеле

Овој напиток е многу корисен и ќе ви помогне да заздравите и да го детоксифицирате својот организам. Ќе ви го подобри метаболизмот и ќе ги излечи проблемите со дебелото црево. Освен тоа ќе ви помогне […]

Здравје

Како да препознаете срцев удар еден месец пред да се случи?

Стресот, нездравата исхрана и брзиот живот значително придонесуваат за еден од главните причинители на смрт во 21 век. За среќа постојат начини симптомите на време да се препознаат и да се промени фаталниот исход од […]

Здравје

Нема нешто што не лечи: Расте насекаде околу нас, а доволен е само еден лист дневно

Се работи за извонреден универзален лек кој може да се употреби кај различни здравствени проблеми и потешкотии. Sempervivum tectorum е лековито растение кое кај нас најчесто е познато под името “чувар куќа”. Неговото име ја […]

Здравје

Каменецот на забите веднаш ќе исчезне – нема веќе да одите на стоматолог

Забниот каменец е чест проблем, и современите стоматолози предлагаат доста начини за неговото вадење. Но, постои метода која одлично се решава тој проблем, а и ќе заштедите и пари. Ви требаат 40 грама лушпи од […]

Здравје

Пробајте лук на празен желудник – Нема да ви се верува какво чудо ќе направи на вашиот организам

Лукот е еден од најздравите производи на светот, па затоа уште од дамнешни времиња се користи како природен антибиотик во народната медицина. Содржи околу 200 активни материи, во концентриран облик, а најмногу ги има во […]

Здравје

7 дена пиев сок од кисели краставчки: Резултатот е неверојатен, еве што ми се случуваше од ден во ден

7 дена пиев сок од кисели краставчки: Резултатот е неверојатен, еве што ми се случуваше од ден во ден Редовно трчам на маратони, но единствена работа никогаш не ми била јасна зошто на маратонците им […]

Здравје

Запишете го и чувајте го овој рецеп: Сварете банана, мед и вода и почекајте три дена

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна кај децата, но и кај возрасните. Вкусна е, здрава, многу […]

Здравје

Испијте го овој пијалок пред спиење и се што сте јаделе во текот на денот ќе го стопите преку ноќ

Ако го пиете овој пијалок никогаш нема да имате проблем со спиењето. Ни еден отров нема да биде во вашиот организам. Сите штетни токсини од оваа сосотјка ќе бидат елиминирани. Пијалокот има и други предности […]