Здравје

Со овој напиток детоксирајте го своето тело од токсините, без да одите на лекар

Проблемите со варењето најчесто се јавува поради храната која ја јадеме. Поради тоа сите треба здраво да се храниме и често да пиеме јогурт или кефир кои има пробиотичко дејство. Сега ќе ви покажеме на […]

Здравје

Ова е најопасниот бел отров кој го конзумираме секој ден, а не е ниту шеќер, ниту сол

Еве како изгледа натриум глутамат Е621 – адитив кој се става во големи количини во речиси сите видови на храна и рестораните го познаваат доста добро, а се додава за да го интензивира вкусот на […]

Здравје

Неговата приказна на многумина им дава надеж во бopбата за живот – Билката која ме спаси од ракот

Човек од соседна Бугарија раскажува за неговиот пат во животот и бopбата со чу мата на 21 век-рак. Неговата приказна на многумина им дава надеж! „Во 2002 година ми открија ту мор во мо зокот […]

Здравје

Ако ја чувате лубеницата во фрижидер, експертите предупредуваат дека правите голема грешка

Истражувањето кое го спровело американското министерство за земјоделство покажува дека чувањето на лубеницата во фрижидер пред консумирање е огромна грешка која честопати ја правиме. Имено, како што велат експертите, лубеницата треба да се чува на […]

Живот

Го пиев три месеци и верувам дека овој сок ги уби ќелиите од рак, па сакам да го споделам со вас

Овој чудотворен напиток го спречува растот на ќелиите на ракот во телото, но и е превенција за нивно настанување. Рецептот го објавил Кинезот Мр. Сето кој боледувал од рак на белите дробови, а познатиот билкар […]