Живот

Не сум и лут на родилката: Докторот што се зарази разочаран од колегите

Докторот позитивен на Ковид-19 кој се зарази од родилката конечно се огласи за целата ситуација. За порталот „Фронтлајн“ тој вели дека не е толку гневен на пациентката. – Секој си бара решение. Ќе лаже, ќе манипулира, сè […]

Живот

Пристигнаа резултатите од тестовите на Богдана и малиот Жељко – Сагата во семејството Ражнатовиќ продолжува

Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирусот, а позитивен е и нејзиниот син Вељко, додека двата теста на Анастасија се покажаа негативни. За потсетување, целото семејство Ражнатовиќ беше на тестирање бидејќи на прославата која што […]

Живот

Беше посветен сопруг и татко: Македонија се прости со младиот пејач

Вчера неочекувано почина пејачот Емрах Мехмеди од Жировница, Дебар. Животот го загубил во несреќен случај, паѓајки од скеле, информира порталот 24инфо. Мехмеди ја негуваше македонската народна песна. Негови блиски велат дека бил посветен сопруг и […]

Живот

Влегла во автобус и ја замолила жената без маска да се тргне од неа: Се шокирала од реакцијата

Белграѓанката Марија Р. брзала за на работа и влегла во градскиот превоз. Веднаш на самиот влез ја затекнала многу вознемирувачка глетка. Во автобусот имало многу луѓе, но само неколкумина од нив ја носеле препорачаната заштитна […]

Живот

Кратовчанец оженет во Србија: Ве молам отворете ги границите, сакам синот да ги види баба и дедо

Долго време размислував дали воопшто ќе вреди да коментирам, да напишам и некој само немо да прочита, а потоа да премине на друг текст. Се мислев, но потоа одлучив – ако ништо друго, барем маката […]

Живот

Фросина Ѓорѓиовска: Глејте си вие ругобите по дома што ви шетаат и ич да не ви е гајле за реисот

Завчера македонската јавност беше изненадена од веста која ја објави порталот Либертас, а ја пренесе од албанските медиуми во земјава, дека 74 годишниот Реис, одлучил да се ожени со педесет години помлада жена. Реисот Сулејман […]

Живот

Професор кој живее во Канада апелира: Најпатриотски чин на дијаспората ќе биде да летува во Македонија

Најпатриотски чин на секој Македонец од дијаспората е да го помине летниот одмор оваа година во Македонија, вели Гоце Андревски – професор на Универзитетот во Кингстон, Канада. Летувајќи во Македонија, смета тој, иселениците можат да […]

Живот

Девојките разочарани: Саша Ковачевиќ се жени?

Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ го привлече вниманието на јавноста со својата работа, добриот изглед, но и фактот дека кариерата не ја градеше врз основа на сензации и скандали. Српскиот пејач Саша Ковачевиќ кој често […]

Живот

Семејната драма ја направи посилна: Животната приказна на Блага Петреска

Ја ситни осмата деценија од животот и целиот свој работен век ѝ го подари на песната. Сцената не ја напушти ниту во најтешките моменти во животот. Таа е нашето бисерно грло, ѕвезда што сјае повеќе […]

Живот

Со правила немаше никаде да стигнам: Елена Велевска по малтретирањето и разводот

Елена Велевска е една од ретките македонски пејачки која знае како да си ја менаџира популарноста. Точно знае кога треба да провоцира, а кога да се повлече. Се чини дека секој нареден „пост“ на социјалните […]