Живот

Доаѓа судниот час: Земјата ќе биде погодена од голема катастрофа, еве кога се очекува големиот удар

  „Големата катастрофа, која што ќе ја предизвикаат ураганите Катерина и Мајкл, ќе се случи – можеби утре, можеби за неколку децении, напишал Бафет во годишното писмо до акционерите на компанијата „Беркшир Хадавеј“ од Омаха. […]

Живот

Oвие хороскопски знаци деновиве ќе доживеат огромна промена: Не знаат што ги чека

Средината на ноември ќе биде особено интересна за овие три хороскопски знаци. Периодот до 20. ноември ветува успех и среќа. Во текот на овие неколку дена ќе почувствувате налет на позитивна енергија и мотивација, па […]

Живот

Сестри близначи се омажиле за браќа близнаци – погледнете ги само нивните деца ФОТО

Интересна е приказната на овие два пара кои за многу кратко време ја започнале својата љубовна авантура, а крајот на ноќните лудувања по дискотеките го решиле со застанување пред олтарот. Едниот брат со едната сестра, […]

Живот

Ивана која беше брутално претепана од момчето е во лоша психичка состојба – вели дека таа е виновна за се

Судењето на 24-годишниот Ѓорѓе Лацковиќ од Клен, кој е обвинет дека на 12. март брутално ја претепал својата девојка 22-годишната Ивана Филиповиќ од Баново Поле, одложено е минатата недела затоа што насилникот се правдал со […]

Живот

Српската фолк пејачка за Саша Поповиќ: „Ѕвер е во кревет, таков човек еднаш се раѓа”

Српската пејачка Злата Петровиќ имаше во минатото романса со директорот на Гранд, Саша Поповиќ, а иако тој и понудил брак, таа го одбила бидејќи биле премлади и му го скршила срцето. 57-годишната српска пејачка без […]

Живот

Се ожени двојникот на Проески: Тоше ми помогна да си го најдам патот!

Кога пред десеттина години, набрзо по смртта на легендарниот Тоше Проески, за прв пат започна да настапува во локалите во Србија, младиот поп пејач Андреј Дориќ, за кратко време стана популарен во регионот.Тоа во голема […]

Живот

Доаѓа Митровден – еве што е МНОГУ ВАЖНО ДА НАПРАВИТЕ

Православната црква следниот петок го слави Светиот великомаченик Димитрија, во народот познат како Митровден. Ова празник кој има фиксен датум, секогаш паѓа на 8 ноември. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, Димка, Мите, Димитрина, […]

Живот

Драган Бјелогрлиќ прозборе за сообраќајната несреќа што ја предизвика неговиот син

Српскиот актер и режисер, Драган Бјелогрлиќ (56) го привлече вниманието на јавноста откако на прес-конференцијата првпат проговори за сообраќајната несреќа која ја направи неговиот син Алексеј. Иако несреќата се случила пред повеќе од една година, […]

Живот

(ВИДЕО) Oва е убедливо најпопуларното видео во Македонија – има над 10 милиони прегледи

Видеото датира од 2016 година во Струмица при показна вежба за јакнење на капацитетите на струмичката полиција. Истото е едно од најгледаните во нашата држава со над 10 милиони прегледи. Секторот за внатрешни работи Струмица […]

Живот

Малиот Марко кој гази река за да оди на училиште остана без мајка си: Потребна е помош за него и неговите две братчиња

Илинка Арсовска жената околу која имаше вистинска драма да и се олесни болката , болеста и лекувањето по преживеан масивен мозочен удар ,мајката на 11 годишниот Марко – детето кое гази река и преминува граница […]