Живот

Жените полудеа по него: Најзгодниот турски романтичар Џан Јаман има македонски корени…

Новата турска серија која се емитува на ТВ Сител за неколку дена стана вистински хит кај македонската публика. Станува збор за интересна серија која е насловена како „Романтичарот“ главна улога во неа ја има 30-годишниот […]

Живот

И го скрши срцето – Еве како изгледа поранешниот сопруг на Суреја од Истанбулската невеста ФОТО

Актерката со кипарско потекло Асла Енвер има 34 години и е една од најпопуларните турски актерки на сите времиња. Родена е во Лондон и живеела таму се до нејзината дванаесетта година. „Мојата баба шиеше униформи […]

Живот

Џемиле од „Бурни времиња“ ќе ве шокира со својот изглед во приватноста!

Турската серија „Бурни времиња“ се емитуваше и во земјава, а приказната за капетанот Али, неговата сопруга Џемиле и четирите деца многу брзо стана една од омилените. Сценариото е инспирирано според вистинска приказна која допре до […]

Живот

„Бремена сум конечно после три ин-витра, но животот ми го приреди најстрашното сценарио“-Исповед на Кристина од Куманово

Со Дарко сме во брак 10 години. Цело време се обидувавме да имаме бебе, но никогаш не се фаќаше. Јас и Дарко сме потполно здрави и способни да имаме дете, но ете Господ не сакаше […]

Живот

Љубовната приказна на Јасминка и Стојанче: Втората жена повеќе се сака!

Нивните блиски за нив често знаат да кажат – Се стркалало лончето, си го нашло капачето. Јасминка и Стојанче Ангелови, познати како брачни сопружници и борци за правичност, се пар кој зад себе има многу […]

Живот

Родила син и го крстила, но цело време знаела дека нешто не е во ред: Не ни сонувала што ќе се случи по 5 месеци

Кога Меделиша Хискок забременила по втор пат, таа и нејзиниот сопруг едвај чекале да го дознаат полот на бебето. На првиот ултразвук докторите мислеле дека е девојче, а после два ултразвука биле сигурни во тоа. […]

Живот

Ќе ве остави во солзи: По смртта на сопругата во нејзиниот паричник пронашол тајна која таа долго ја криела

Парот Џими и Били Бреланд се венчале далечната 1954 година. Тие уживале во 60 години искрена љубов. Одгледале свои деца и внуци. Но, потоа се случило нешто што ќе ви го скрши срцето. Били била […]

Живот

Еве како изгледа денеска девојката која беше сон на сите во Југославија

Сцената од филмот „Варљиво лето ‘68“ помеѓу Славко Штимац и Драгана Варагиќ влезе во антологија, иако Штимац неколку пати повтори дека му е жал што луѓето од целиот филм ја запомниле сцената во која на […]

Живот

Свадбата во Младеновац која го ,,потресе” Балканот – мора да видите што прави невестата (ВИДЕО) .

  Балканците се познати ,,весаљаци”, играорци, пејачи. Топли луѓе кои знаат да извадат пијалок и мезе на маса, да пуштат музика и да се веселат до зори. Правилото во поранешна Југославија гласеше отприлика вака: ,,Во […]