Живот

Родителите се обидoа да ја уништат љубовта: Вики Миљковиќ прозбори за тешките моменти во бракот!

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 11 години брак, а нивната љубов трае 25 години. Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка денес важат за еден од најскладните бракови. […]

Живот

Ја пронајде сродната душа: Водителката на „Гранд“ во врска со 10 години помлад бизнисмен!

Една од најпознатите водителки на Гранд, Драгана Катиќ, е во врска со десет години помлад бизнисмен, но својата љубовна врска ја крие од јавноста. Како што пренесува „Блиц ТВ магазин“ таа е среќна во новата […]

Живот

Го фатив “ѓубрето” дека ме изневерува преку Инстаграм – еве како

Јулија Аграновиќ скролала низ социјалната мрежа Инстаграм и налетала на една сосема обична фотографија од пејсаж на Санкт Петербург фотографиран од прозорец. Иако оваа фотографија не изгледа ниту пак звучи сомнително, Јулија останала запрепастена, затоа […]

Живот

Стара приказна која раскажува зошто Свети Никола е најпочитуван кај народот

Свети Никола е голем празник, а како слава го има секое второ македонско семејство. Трпезата е посна, а Свети Никола се смета за заштитник на морињата. Христијаните веруваат дека Свети Никола Чудотворец на многу пати […]

Живот

Болната вистина за Саша и Дејан Матиќ: Ослепевме поради лекарска грешка

Популарните браќа Дејан и Саша Матиќ се родени на 26 април 1978 година во Дрвар, Босна. Сите детали пред породувањето покажувале дека сè е во ред со бебињата, а родени се предвреме. Бебињата веднаш по […]

Живот

Цеца не му била прва љубов: Аркан бил вљубен во друга пејачка

Пред да ја запознае Цеца, додека се уште бил во брак со претходната сопруга Наталија, Аркан бил во турболентна тајна врска со позната пејачка. Хрватската пејачка Дорис, лудо го сакала покојниот српски командант на Српската […]

Живот

Некои немаат ни основно школо, но заработуваат милиони: Еве за што учеле пејачките пред да станат познати

Сега се пејачи со богати и долги кариери, богатство и голема слава, но пред да станат тоа, имале сосема друг план за животот. Весна Змијанац која палеше и жареше во Југославија, а нејзините хитови и […]

Живот

Телохранителот на Аркан откри тајна за oгромен инцидент на свадбата со Цеца – интервју кое ќе се прераскажува

Милош Петковиќ, попознат како Дафин, поранешен наредник на Српската доброволна гарда и еден од телохранителите на Жељко Ражнатовиќ Арклан одлучи да изнесе детали за кои малкумина ги знаеја. Во интервју за Балкан инфо, Петковиќ открива […]

Живот

Во приватниот живот се заедно, а во серијата глумат брат и сестра. Со кого е во врска Хилал од ,,Далеку од дома“?

Познатата турска актерка Мирај Данер, која во хит турскатата серија “Далеку од дома“ ја глуми темпераментната и тврдоглава Хилал, има само 20 години и е вистинска убавица. Таа е во сериозна врска со актерот кој […]

Живот

Водителката на Ѕвездите на Гранд провоцира со новата фотографија

Водителката на Ѕвездите на Гранд, убавата Сања Кужет, секогаш е во тоалета која ја покажува нејзината совршена фигура, а овој пат покажа малку повеќе. Седната на стол за време на паузите на Ѕвездите на Гранд, […]