Живот

ГАЛЕРИЈА: Ѕирнете во уникатниот дом на новинарката Ивона Талевска

Новинарката Ивона Талевска најчесто ја гледаме во деловно издание како професионално ги извршува своите работни обврски. Сепак сега ќе имате можност да ја запознаете од еден поинаков аспект. На момент преку емисијата ВИП сезона на […]

Живот

Ана Николиќ за првпат ја покажа ќеркичката Тара (фото)

Пејачката Ана Николиќ која се породи пред четири месеци и на свет ја донесе ќерката Тара, не одолеа да се пофали со нејзиниот стајлинг на социјалните мрежи. Имено, таа на Инстаграм објави фотографија од својата […]

Живот

Баба Ванѓа предвиде распад на Европа, стареење за неколку секунди, славата на Владимир од Русија…

Една од најпознатите светски претскажувачки, познатата Ванѓа кажала многу пророштва од кои голем број се оствариле уште додека таа била жива. Помеѓу другото, дамнешната 1979 година жителката на селото Петрич кажа дека „ сè ќе […]

Живот

Родените во декември се делат на 4 групи,третата е посебна – во која припаѓате?

Декември е воглавно најстудениот месец во годината, но и месец кој има највеќе празници. Личностите родени во Декември се во хороскопскиот знак Стрелец или Јарец а едно стажување покажало дека се многу помирни и дисциплинирани […]

Живот

Веднаш по Пречиста Богородица утре славиме уште една маченичка

Родена е во Рим од богати и угледни родители. Имаше голема вера во Христа и голема ревност за верата. Заветувана на Бога на вечна девственост, под раскошните фустани што ѝ ги подаруваа родителите Кикилија носеше […]

Живот

Денеска е Пречиста Богородица – овие работи не треба да ги правите

Денешниот празник Воведение на Пресвета Богородица во храмот што народот го вика Света Пречиста или само Пречиста спаѓа во поголемите есенски празници што се празнуваат и со домашни служби. Овој празник, исто така, спаѓа и […]

Живот

Погледнете го второто прсте од ваша нога: Ако ја имате оваа величина, тогаш вие сте посебни – еве зошто

Дали спаѓате во овие луѓе? Оваа појава е распорстранета и наводно ја има секоја трета личност во Европа, но многу малку од нив знаат што значи да имате поголем прст од вашиот палец. Некои го […]

Живот

После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – Поради тоа завршил во лудница!

Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил страшна тајна која ја чувала неговата сопруга.   Јан се заљубил […]

Живот

Болка која не поминува – Жељко Самарџиќ проговори за смртта на неговиот син

Пејачот Жељко Самарџиќ реживеал тешка семејна трагедија. Неговиот син, кој го добил со сопругатаМаја, веднаш по раѓањето напрвата ќерка Сања, починал уште додека бил бебе, неколку месеци по раѓањето. -Нашето второ дете беше син кој […]