Живот

Фото: Цело студио не трепна – ова е најзгодната натпреварувачка на „Се или нешто”

Во квизот на Сител, “Се или нешто”, кој го води убавата водителка Лила Филиповска, парите на банкарот се обиде да му ги земе досега најзгодната натпреварувачка, но за жал немаше многу среќа. Скопјанката Тамара му […]

Живот

Потресна Божиќна честитка!! “Никој не ти должи ништо” – писмо на таткото до неговата ќерка!

Оваа статија е напишана од Хари Браун, кој ја посветува на нејзината 9-годишна ќерка. Материјалот беше објавен во 1966 година. Денес го споделуваме за да се потсетиме дека најважно е да се вреднуваме себеси и […]

Живот

Правила на судбината, кои го прават животот полесен!?

Оние кои се запознаени со правилата се согласуваат и се придржуваат кон нив. Ова не се ни правила, туку психотерапевтски техники. Нивната задача е успокојување, мир. Процесот е долг. И најважното – бара упорност. Овој […]

Живот

Старица од Скопје раскажува: Јас ги родив, ги чував, ги школував, кога требаше тие мене да ме чуваат ме оставија во дом за стари лица

Баба Олга од Скопје денеска живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се нашла таму. Таа сега има 80 години, а во домот е речиси пет години. Се […]

Живот

Убавата Ајшеѓул блескаше како невеста пред разводот со најпосакуваниот турски актер

Пред врската со Икер Калели, Бурчин беше во брак со популарниот Саваш или актерот Мурат Јулдерим. Убавата Ајшеѓул од хит серијата „Мојот син“, или позната како Бурчин Терзиоглу, неколку години беше во брак со популарниот […]

Живот

Оваа работа во Германија никој не сака да ја работи, а дневницата е 150 евра

Дневницата за берење аспарагус во Германија изнесува 150 евра, работниот ден трае од 8 до 10 часа, а вклучена е и пауза, додека неделите се неработни. На интернет форумите исто така се разменуваат информации за […]

Живот

Себични, нарцисоидни и безобразни: Ова се најлошите хороскопски знаци

Постојат хороскопски знаци кои се себични, мислат само на себе и не внимаваат како се однесуваат со луѓето. Прв на листата е Овенот кој секогаш избувнува, се однесува како дете, ако не добие нешто не […]

Живот

Славиме светец кој олеснува тешки маки и исполнува желби – само направете една работа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 ноември. Денеска е Св. маченик Варлам и св. пророк Авдиј. Свети Варлам беше Антиохиец. Заради верата во Христос како Бог, беше изведен пред суд и мачен. […]

Живот

На нејзината свадба тој беше најтажен, најсреќен, најгорд, емотивен, расплакан, весел…Да тој е таткото на невестата!

Момчиња знајте, таа е неговата ПРИНЦЕЗА. Чувајте ја, штитете ја, сакајте ја и почитувајте ја. Еден ден можеби таа ќе ви подари ќерка и тогаш ќе ви стане јасно се, а во меѓувреме прочитајте што […]