Живот

Швајцарско село нуди: „Дојдете живејте во нашето село, ќе ви платиме 25.000 франци по човек“

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе одлучат за новата политика со која на странци ќе им понудат пари да дојдат и барем десет години да живеат во селото. Се […]

Живот

Потресна исповед на студент: Пред три години моите ме исфрлија од дома поради оваа причина

Пред 3 години моите ме исфрлија од куќата, бидејќи ми го плаќаа школувањето, а јас во трета година оставив еден предмет за септември. Не ми дозволија ништо да оставам. -Бидејќи ми го бараа индексот, ги […]

Живот

Овој човек со часови вози цистерна со 11 тона вода. Сега погледнете што се случува кога ќе ја пушти да тече! (ВИДЕО)

Овој човек со часови вози со 11 тона вода. Сега погледнете што се случува кога ќе ја пушти да тече… Патрик Килонзо Малуа од Кенија е вистински херој. Тој ова го прави секој ден – […]

Живот

Ленче Ристоска во ултра краток фустан и старки – големо браво за ова неверојатно секси издание на обвинителката

Погледнете го ова опуштено издание на Ленче Ленче Ристоска изгледа беспрекорно во ова секојдневно издание. Убавата тетовчанка за пред камерите избра фустан со цветен дезен во црвено-бела нијанса со должина над колената и култнтите старки. […]

Живот

Се ближи Свети Никола – ова никако не смее да се прави

Православните верници на 19 месецот го слават Свети Никола, слава која ја одбележуваат најмногу семејства. На овој ден не се работат никакви домашни работи, не треба да се чисти, усисува, пере… Свети Никола за животот […]

Живот

Протече снимката која Тито најстрого ЈА ЗАБРАНИ: Рекол нешто што сакал да се заборави!

Оваа снимка која првично била забранета, а потоа и заборавена, сега кога ја здогледа светлината на денот го привлекува вниманието на јавноста не само поради контроверзноста на изјавите на маршалот, туку и поради тоа што […]

Живот

МНОГУ ВАЖНА ознака која малкумина ја погледнуваат кога купуваат гуми за автомобил

Колкава е дозволената старост на автомобилските гуми кога ги купувате? Ова е едно од најчестите прашања кои се поставуваат при купување гуми. Одговорот на ова прашање е еднакво интересен и за купувачите и за продавачите. […]

Живот

Изберете ја снегулката што најмногу ви се допаѓа и дознајте нешто интересно за себе!

Снегулките се едни од најубавите природни феномени. Обликот на секоја од нив е уникатен и никогаш не се повторува. По правило снегулките се поврзуваат со две работи – со зимата и со божиќно-новогодишните празници. Но […]

Живот

Тешка животна приказна на еден скопјанец: Живеев со баба, ме избегнуваа бидејќи бев сиромашен

Уште еден скопјанец ја раскажува својата тешка животна судбина. Тој денеска е возрасен, фамилијарен човек, живее еден скромен, нормален живот, но секогаш солзи му потекуваат од очите кога се сеќава на деновите од детството, вели […]