Uncategorized

На овој ден ќе се случат ЧУДА: Полната месечина ќе донесе промени во нашите животи!

Супер месечината која ќе се појави утре ќе има големо влијание врз сите аспекти на животот. Оваа полна месечина ќе донесе големи промени на глобално и лично ниво. Ова е време кога сите ќе го […]

Живот

Епидемилогот Мадад уште во декември предвидела сè од А до Ш, што ќе се случува со коронавирусот

Епидемиологот и експерт за ширење на заразни болести од Пакистан, д-р Сира Мадад, која е шеф на Програмата за спречување на ширењето на патогени во здравствениот систем во Њујорк, во документарецот што го снимила за […]

Uncategorized

Медицинска сестра предупредува на најраниот сигнал за Корона – пред температурата и сувата кашлица

Симптомите, според зборовите на експертите, не се до крај одредени и прецизно дефинирани, бидејќи текот на болеста и натаму е непредвидлив. Она што е заедничко – е дека започнува од настинка. -Вирусот корона предизвикува настинка. […]

Живот

НА ПОЛНОЌ ЗАПОЧНУВА БЛАГОВЕЦ: Направете го ова прво нешто изутрина за да не ве следи неуспех

Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април. Се смета за тежок празник поради што тогаш не се работи. Евангелистите раскажуваат дека еднаш кога покрај прозорецот Света Дева Марија […]

Uncategorized

Најбогатите луѓе од страв од пандемијата купуваат луксузни скривници

Богатите луѓе ширум светот купуваат бункери, засолништа што ќе им овозможат да ја преживеат пандемијата. Денешните бункери се полуксузни од кога било, а компаниите што ги градат имаат полни раце работа. Главниот извршен директор на […]

Вести

“ТОГАШ ВИРУСОТ Е НАЈОПАСЕН“: Доктор Пенг Џичианг откри кои се двата најкритични дена кај заболените

Шефот на кинескиот експертски тим во Србија, доктор Пенг Џичианг изјави дека најефикасна заштита од коронавирусот е маска и најави дека Кина би можела да има вакцина против Ковид-19 околу крајот на јуни. Доктор Пенг, […]

Вести

Ноам Чомски предупредува на ужасот кој нè чека после короната….

Ноам Чомски (91), популарниот лингвист, филозоф и еден од најголемите мислители на деценијата, овие денови ги поминува во самоизолација во Аризона. Според Чомски, шокантно е во овој круцијален момент на чело на Америка да се […]

Живот

„Заразени сме јас и сопругата – децата ги немаме видено 15 дена: Како не ви е срам да не плукате“

Корона вирусот испишува неверојатни приказни, на кои благодарение на интернетот сме сведоци сите. Особено се споделуваат сториите од поранешните Југословенски простори, од државата во која сите живеевме. Интересен е еден тренд за жал негативен. Се […]

Вести

Тестот бил негативен – починала по четири дена – Самохрана мајка jа изгуби битката со коронавирусот

Анастасија Петрова (36) е најмладата жртва од корона вирусот во Русија. Петрова била самохрана мајка, а работела како уредник на економски магазин. Таа починала на 31 март откако претходно осум дена се борела со висока […]