Здравје

Ставете ги стапалата во ова и габичките од нив ќе изчезнат

Веќе немора да се грижите за габичните инфекции на стапалата, на ножните прсти. Може да се ослободите од неа на потполно природен начин. Јогурт Само намокрете ги стапалата во јогурт или полијте ги и оставете […]

Живот

Ивана која беше брутално претепана од момчето е во лоша психичка состојба – вели дека таа е виновна за се

Судењето на 24-годишниот Ѓорѓе Лацковиќ од Клен, кој е обвинет дека на 12. март брутално ја претепал својата девојка 22-годишната Ивана Филиповиќ од Баново Поле, одложено е минатата недела затоа што насилникот се правдал со […]

Живот

Српската фолк пејачка за Саша Поповиќ: „Ѕвер е во кревет, таков човек еднаш се раѓа”

Српската пејачка Злата Петровиќ имаше во минатото романса со директорот на Гранд, Саша Поповиќ, а иако тој и понудил брак, таа го одбила бидејќи биле премлади и му го скршила срцето. 57-годишната српска пејачка без […]

Вести

Детали: Од наредна недела полицијата директно ќе казнува, нема негативни поени

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, започнува да важи од 15 ноември, а ќе трае сѐ до 15 март следната година. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упати апел до возачите […]

Живот

Се ожени двојникот на Проески: Тоше ми помогна да си го најдам патот!

Кога пред десеттина години, набрзо по смртта на легендарниот Тоше Проески, за прв пат започна да настапува во локалите во Србија, младиот поп пејач Андреј Дориќ, за кратко време стана популарен во регионот.Тоа во голема […]

Хороскоп

Судбината има подготвено изненадувања за три знака – Ќе ви се насмевне среќата оваа зима

Овие 3 хороскопски знаци зимава ќе добијат финансиски поттик, ќе се препуштат на долгоочекуваниот одмор, а некои и ќе се вљубат. Ако сте еден од нив, тогаш сте само во среќа. Близнаци Дефинитивно нема да […]

Хороскоп

Денови исполнети со радост и среќа ги очекуваат овие 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак, Скорпија или Риби. Оваа сезона почнува од 23 октомври и трае до […]

Живот

Доаѓа Митровден – еве што е МНОГУ ВАЖНО ДА НАПРАВИТЕ

Православната црква следниот петок го слави Светиот великомаченик Димитрија, во народот познат како Митровден. Ова празник кој има фиксен датум, секогаш паѓа на 8 ноември. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, Димка, Мите, Димитрина, […]

Живот

Драган Бјелогрлиќ прозборе за сообраќајната несреќа што ја предизвика неговиот син

Српскиот актер и режисер, Драган Бјелогрлиќ (56) го привлече вниманието на јавноста откако на прес-конференцијата првпат проговори за сообраќајната несреќа која ја направи неговиот син Алексеј. Иако несреќата се случила пред повеќе од една година, […]

Живот

(ВИДЕО) Oва е убедливо најпопуларното видео во Македонија – има над 10 милиони прегледи

Видеото датира од 2016 година во Струмица при показна вежба за јакнење на капацитетите на струмичката полиција. Истото е едно од најгледаните во нашата држава со над 10 милиони прегледи. Секторот за внатрешни работи Струмица […]