Живот

ЈА ПРЕПОЗНАВТЕ: Ова мало девојче денес е една од најпознатите турски актерки

Актерката Бурчин Терзиоглу или попозната како Ајшеѓул од турската серија „Мојот син“ која од неодамна почна да се емитува и кај нас полека почнува да станува една од омилените ликови летово кај љубителите на турските […]

Живот

Таа е многу поубава од Џансу: Погледнете каква е вистинската девојка на Дениз од „Парампарче“

Во популарната турска хит серија „Парампарче“ во поновите епизоди се појави нов лик, односно момчето на Џансу-Дениз чија улога ја толкува 29 годишниот турскиот актер и манекен Чејхан Менгироглу. Романтичен, шармантен, скромен и многу вљубен […]

Живот

Фото: Сестрата на Тоше Проески денеска ги расплака сите со своите зборови

Балканскиот ангел, како што фановите го нарекуваа Тоше додека беше жив, на денешен ден, 25 јануари би наполнил 37 години. На денешниот ден посебно тажна е Дора, сестрата на Тоше, која на гробот запалила свеќи, […]

Живот

Фото: Беше симбол на убавина во Југославија – актерката од Чиста љубов во младоста

Ксенија Пајич е една од најпознатите актерки во Хрватска, а воедно и поранешна Југославија, а важеше за секс-симбол на тоа време. Актерката од Чиста љубов е родена 1961. година, позната е по многу серии и […]

Живот

ФОТО: Сопругата на Појраз од „Мојот син“ e вистинска убавица

Обожавателите на серијата „Мојот син“ на телевизија Сител моментално ја следат втората сезона во која семејството Уман и татко Бахри се борат против непријателот Нешат, синот на веќе починатиот Адил Топал. Себнем или сопругата на […]

Живот

(ФОТО) Пред да се омажи за Ертан: Дилара беше во врска со овие двајца актери!

Според некое непишано правило, турските актери секогаш за партнер избираат некој од своите колеги, а таков е случајот и со убавата турска актерка Ебру Озкан или попозната како Дилара од „Парампарче“. Пред да ја започне […]

Живот

(ФОТО) Вистинска убавица: Ова е девојката со која Омер беше во врска пред Гупсе!

Ако некој успева повеќе од холивудска ѕвезда да ја зачува приватноста, тоа е актерот Бариш Ардуч, кој го запознавме по улогата на Омер во хит комедијата „Вљубениот ерген“. Ардуч веќе неколку години е во врска […]

Живот

Писмо до сите домаќинки: Чистете колку што сакате, но животот е таму надвор!

На социјалните мрежи се споделува една интересна приказна која решивме да ја споделиме со вас. Таа се однесува за сите жени, мајки, дами… Поентата на приказната ќе ја сфати можеби секој различно, а можеби и […]