Живот

Не одете кај бајачки да ви растураат клетви. Повторувајте ја оваа молитва и Бог сигурно ќе ви помогне!

Ова е најкратката молитва што постои – се верува дека има неверојатна моќ и дека помага кога мислите дека некој ви фрлил при клетва и уроци. Обидете се и ќе видите, ќе добиете нова енергија, […]

Живот

Помолете се и замислете желба – прочитајте што треба да направите за да ви тргне на подобро

Македонската православна црква и нејзините верници во среда на 25 септември го прославуваат денот на Светиот свештеномаченик Автоном. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) во среда е денот на Св. свештеномаченик Автоном. За време на […]

Хороскоп

Вистинска среќа во финансиите: неделава погодна за пари за овие хороскопски знаци

Стрелец Оваа недела може да ве изненади со неочекувани настани поврзани со кариера или образование на дете. Ако сте вклучени во некој процес поврзан со лекување на дете/младо лице, очекувајте успех или поволен развој. Вести, […]

Хороскоп

ОКТОМВРИ ЌЕ ИМ ДОНЕСЕ БОГАТСТВО НА ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Парите ќе доаѓаат од сите страни!

Водолија Нагласени ви се партнерските и пријателските односи, како и туѓи пари. Ќе добиете дополнителна сума пари, но ќе треба да се потрудите и сами да стигнете до неа. Посебно нагласени датуми за такво нешто […]

Хороскоп

За овие три знаци, октомври ќе биде најубавиот месец во годината-што ќе се случи?

Октомври им ветува магија на повеќето, но постојат три знаци кои ќе бидат благословени со среќа меѓу сите 12 знаци. Риби: Во октомври, рибата ќе биде облиена од бран на успех. Ова дефинитивно ќе биде […]

Живот

„Место да славиме полнолетство, ние го погребуваме“ – очаен таткото на Мартин кој е жртва на врсничко насилство

Поради сомнение дека во Нови Кнежевац го убиле Мартин Барн, кој требало да наполни 18 години, уапсени се 19-годишниот М.Д., 18-годишниот Ј.Д. како и двајца малолетници на возраст од 16 и 15 години. Тие се […]

Живот

Кога некому ќе му почине родител: Никогаш не смеете да му го кажете ова!

Некои изјави може дури и да звучат смешно, додека повеќето се навредливи Пред три години, блогерката Авери Ведерфорд го изгубила татко и’. И’ пристигнале разни изрази на сочувство, од смешни до навредливи. Таа тогаш одлучила […]

Вести

УХМР со вонредни најави: Подгответе се за невреме

Нестабилно со повремени врнежи од дожд, што на места ќе бидат и над 20 литри на квадратен метар, најавуваат метеоролозите за денеска попладне и утре. Од УХМР информираат дека денеска попладне и утре под влијание […]

Живот

Тамара загина во несреќа кај Лазаревац, очевидците запрепастени: „Вакво нешто немам видено“

21-годишната Тамара Стојановиќ настрада во тешка сообраќајна несреќа во неделата која се случи во Трбушница кај Лазаревац, Србија. Со неа во авомобилот била и нејзината другарка Јелена М., која е повредена. Во моментот на несреќатата […]