Вести

Падна првиот снег на Балканот, веќе 4 сантимери бела прекривка, еве кога се очекува кај нас (ВИДЕО)

Необично топлата есен приврши овој викенд, а веќе температурите значително се намалија низ целиот Балкан. Првата снежна покривка падна во Хрватска, на Сљемен во Горски Котор, како и во Карловац и Дуга Реса. Снег врнеше […]

Живот

Болната вистина за Саша и Дејан Матиќ: Ослепевме поради лекарска грешка

Популарните браќа Дејан и Саша Матиќ се родени на 26 април 1978 година во Дрвар, Босна. Сите детали пред породувањето покажувале дека сè е во ред со бебињата, а родени се предвреме. Бебињата веднаш по […]

Живот

Цеца не му била прва љубов: Аркан бил вљубен во друга пејачка

Пред да ја запознае Цеца, додека се уште бил во брак со претходната сопруга Наталија, Аркан бил во турболентна тајна врска со позната пејачка. Хрватската пејачка Дорис, лудо го сакала покојниот српски командант на Српската […]

Живот

Некои немаат ни основно школо, но заработуваат милиони: Еве за што учеле пејачките пред да станат познати

Сега се пејачи со богати и долги кариери, богатство и голема слава, но пред да станат тоа, имале сосема друг план за животот. Весна Змијанац која палеше и жареше во Југославија, а нејзините хитови и […]

Живот

Телохранителот на Аркан откри тајна за oгромен инцидент на свадбата со Цеца – интервју кое ќе се прераскажува

Милош Петковиќ, попознат како Дафин, поранешен наредник на Српската доброволна гарда и еден од телохранителите на Жељко Ражнатовиќ Арклан одлучи да изнесе детали за кои малкумина ги знаеја. Во интервју за Балкан инфо, Петковиќ открива […]

Живот

Во приватниот живот се заедно, а во серијата глумат брат и сестра. Со кого е во врска Хилал од ,,Далеку од дома“?

Познатата турска актерка Мирај Данер, која во хит турскатата серија “Далеку од дома“ ја глуми темпераментната и тврдоглава Хилал, има само 20 години и е вистинска убавица. Таа е во сериозна врска со актерот кој […]

Живот

Водителката на Ѕвездите на Гранд провоцира со новата фотографија

Водителката на Ѕвездите на Гранд, убавата Сања Кужет, секогаш е во тоалета која ја покажува нејзината совршена фигура, а овој пат покажа малку повеќе. Седната на стол за време на паузите на Ѕвездите на Гранд, […]

Живот

„Збогум мајко, јас отидов“-со овие зборови Иван се прости од мајка му и замина во Германија

Збогом мајко јас отидов, немаме пари, немаме здравје, немаме живот веќе тука во оваа наша мала земја. Оваа разделба ми го распарчува срцето. Ве оставам тебе, тато и бато, али мајко морам да одам и […]

Хороскоп

БЛАЗЕ ВАС АКО СТЕ МЕЃУ НИВ: Три хороскопски знаци на кои 2020 ќе им е најсреќна во животот!

Се разбира, не секој хороскопски знак ќе има среќа во новата година. Сепак, постојат три од нив кои ќе ги надминат сите тешкотии во новата година, ќе бидат многу среќни и пари ќе бликаат од […]

Живот

Побожен пчелар ставил икона во кошица, кога ја отворил, видел чудо

Побожен пчелар ставил икона во кошица, кога ја отворил, видел чудо Луѓето и денес раскажуваат за несекојдневен настан кој го одбележал животот на луѓето од едно село во близина на Атина. Чудото се случило пред […]