Живот

Ако маж ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, ама не сака да признае

Ова се неколку знаци кои покажуваат дека мажот до уши е вљубен во вас: Внимателно ве слуша дури и доколку половина час драматично му ја објаснувате караницата со колешка од работа Очите му светат кога […]

Живот

Имала рак на матката: Кога и земале крв во болница, сите околу неа паднале во несвест!

На 19. февруари 1994 година, болничарите на Брза помош во количка донела млада жена во болницата во американскиот град Риверсајт. Жената била свесна, но на прашањата на докторите одговарала со едносложни реченици. Имала плитки вдишувања, […]

Живот

Поради овие уреди добивате високи сметки за струја: Исклучете ги и намалете ја потрошувачката

Освен што со исклучување на уредите ќе заштедите струја, ќе се заштитите и од удар на гром. Дали знаете дека вашите кујнски апарати водат „таен живот“ додека се исклучени? Оваа листа на уреди кои трошат […]

Живот

На Водици небото се отвара: Немажените девојки пред спиење треба да го направат ова

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. Според верувањата и обичаите, сите немажени девојки на големиот празник треба да […]

Живот

Исповед на кума од Србија – во плико ставила 20 евра а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Несекојдневна сцена на венчавка во Србија, објави анонимна девојка која викендов и се мажела најдобрата другарка , па како што е редот таа била поканета да биде кума. Финансиската состојба и била лоша и не […]

Живот

Никако не ја фрлајте бројаницата ако ви се скине – еве што да и направите

Едно од духовните обележја на секој Христијанин е бројаницата. Таа е многу повеќе од обично парче накит, таа е молитва и тоа од најсилните и најстарите. Секој верник додека се моли со бројаницата изговара молитва, […]

Живот

Се сеќавате на „Убавата селанка“ – погледнете како изгледа денес (фото)

Низ годините посведочивме на голем број турски серии од кои се сеќаваме на некои од главните ликови, а една од нив е Ѓул од турската комедија „Убавата селанка“ која се емитуваше на телевизија Сител. Ѓул […]

Живот

Луѓето со оваа крвна група се отпорни на сите болести

Истражувањата докажуваат дека одредена крвна група е повеќе отпорна на болести од други, па така и луѓето со оваа крвна група живеат подолго. Научниците докажуваат дека оние со крвна група A се помалку отпорни на […]