Живот

Најлудиот настап во историјата на Гранд: Не добил ниту еден глас, ама сите ги кренал на нозе

Наскоро почнува втората сезона на „Ѕвездите на Гранд“, но уште не може да се заборават некои натпреварувачи кои ја одбележаа минатата сезона на чии настапи со задоволство се присетуваме. Еден од повпечатливите настапи имаше и […]

Живот

Фото: Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка

Младиот пејач од Босна, 32-годишниот Џуриш Џукановиќ, настрадал во сообраќајна несреќа која се случија 15 минути по полноќ. Тој со своето возило марка Ауди направил сообраќајка со возило марка Мерцедес, со кое управувал 50-годишен маж. […]

Живот

Немам повеќе метастази и после 150 методи на алтернативно лекување, сега верувам во хемотерапија

Оваа изјава на познатата писателка Исидора Бјелица предизвика бура од негативни коментари по социјалните мрежи, зошто? Затоа што, во текот на нејзиното лечење од рак, таа напиша дури две книги, “Спас” и “Спас 2″ во […]

Живот

Имала тежок живот: Ја силувале на 9 години, родила бебе на 14, а денес е на врвот на светот

Тешкото детство и животните трагедии се историја на некои од најголемите ѕвезди, кои со работа и среќна околност денеска постигнале голем успех. Опра Винфри е родена во сиромашниот рурален дел на Мисисипи, за млади мајки, […]

Живот

Одберете симбол кој најмногу ви се допаѓа и дознајте што ви недостасува во животот

Погледнете ги овие симболи и одберете еден. Вашиот избор може да укаже на тоа што ви недостасува: Прв симбол – Црвената боја предизвикува желба за постигнување влијание и успех, како и неодолива желба за сѐ […]

Живот

Пред 13 години сите ја обожаваа во „Ѕвездите на Гранд“ – денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш

Пејачката Славица Чуктераш учествуваше во првата сезона „Ѕвезде Гранда“ откако оствари прилично добра кариера.Нејзините песни сите ги знаевме и со задоволство ги пеевме, а Славица секогаш ги имаше едни од најубавите. Таа пред неколку години […]

Живот

Бали-бег ја има најубавата жена во Турција, а таа откри кој е нејзиниот порок

Нејзината убавина го освои најшармантниот турски заводник, а еве и што јаде Фахрије за да ја одржи линијата. Иако се храни здраво таа открива и дека има еден порок. – Појадувам само мусли, а за […]

Живот

Се лажам себе, ги лажам сите – Дарко Лазиќ упати јасна порака!(видео)

Дарко Лазиќ во последно време е постојана мета на медиумите, поради разводот со Ана Севиќ, а често објавува и видео снимки на социјалните мрежи. Според репортоарот кој го слуша и изведува, би можело да се […]

Живот

Бев мртва три дена: поминав низ пекол и рај – кога дојдоа по моето тело, оживеав!

Докторката Татјана Анисимва Бјелорус (65) од Украина била мртва три дена. Починала на операциска маса во болница во Одеса. Нејзиното семејство дошло по телото по 72 часа, но го чекало шок… – Телото не е […]