Живот

Не можела веќе да молчи: Драгана Мирковиќ признала каков живот води нејзиниот сопруг

Поминаа неколку месеци откако сопругот на српската пејачка Драгана Мирковиќ имаше операција на мозокот, а таа одлучила да проговори за периодот после истата, не сакајќи да ја разубавува реалноста. Имено, таа открила дека нејзиниот сопруг […]

Живот

Ова не го правете утре- што вели црквата за Свети Никола?

Започна сезоната на славите, а тоа е време кога ги собираме своите најблиски и со нив го славиме заштитникот на својата куќа. Иако во христијанскиот дух е да се одбележува скромно, последната деценија сведоци сме […]

Живот

Последната цифра од годината која сте родени открива какви сте и вашата судбина

Годината која сте родени открива многу за вас. Сепак најважен е последниот број од годината во која сте родени, а секој број одговара на некој елемент, а тоа се метал, оган,земја, дрво и оган.Овие елементи […]

Живот

Швајцарско село нуди: „Дојдете живејте во нашето село, ќе ви платиме 25.000 франци по човек“

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе одлучат за новата политика со која на странци ќе им понудат пари да дојдат и барем десет години да живеат во селото. Се […]

Живот

Потресна исповед на студент: Пред три години моите ме исфрлија од дома поради оваа причина

Пред 3 години моите ме исфрлија од куќата, бидејќи ми го плаќаа школувањето, а јас во трета година оставив еден предмет за септември. Не ми дозволија ништо да оставам. -Бидејќи ми го бараа индексот, ги […]

Живот

Овој човек со часови вози цистерна со 11 тона вода. Сега погледнете што се случува кога ќе ја пушти да тече! (ВИДЕО)

Овој човек со часови вози со 11 тона вода. Сега погледнете што се случува кога ќе ја пушти да тече… Патрик Килонзо Малуа од Кенија е вистински херој. Тој ова го прави секој ден – […]

Живот

Ленче Ристоска во ултра краток фустан и старки – големо браво за ова неверојатно секси издание на обвинителката

Погледнете го ова опуштено издание на Ленче Ленче Ристоска изгледа беспрекорно во ова секојдневно издание. Убавата тетовчанка за пред камерите избра фустан со цветен дезен во црвено-бела нијанса со должина над колената и култнтите старки. […]

Живот

Се ближи Свети Никола – ова никако не смее да се прави

Православните верници на 19 месецот го слават Свети Никола, слава која ја одбележуваат најмногу семејства. На овој ден не се работат никакви домашни работи, не треба да се чисти, усисува, пере… Свети Никола за животот […]