Живот

Во „Мојот син“ Сонѓул е закопчана до грло, а еве ја приватно разголена во бикини (ФОТО)

Турската актерка Ече Оздикички која ја запознавме во улогата на Сонѓул во серијата „Мојот син“, приватно не многу се разликува во поглед на изгледот. Таа е активен корисник на социјалните мрежи каде често објавува фотографии […]

Живот

Познатата пејачка очајна: „Не јадам, не спијам, немам помош од никој“

Српската пејачка Тања Савиќ ретко се појавува во јавноста, а сега открила и зошто. За една српска емисија таа изјавила: „Сѐ правам сама, не спијам, не јадам, не постогнувам ништо, немам помош од никој. Буквално, […]

Живот

Карлеуша со брутални коментари за македонската натпреварувачка: „Си голтнала антилопа и не си ја сварила“

Скопјанката Џени доживеала невидено фијаско во емисијата „Ѕвездите на Гранд“ кога на натпреварот заврши без ниеден освоен глас од жирито. Како тоа да не беше доволно, Карлеуша упати тешки зборови кон оваа натпреварувачка: -Па, еве […]

Живот

Ивана од Скопје: Пред мои очи се случуваше драма, татко нема 150 денари да му купи на детето сијалица

„Му дадов 200 денари да му ја купи светилката на детето, а вие светете си по кафани!“ – емотивен статус на Скопјанка на социјалните мрежи: “Одам во банка, за да се информирам за париве од […]

Живот

Потресна исповед на познатиот водител: Го победив ракот за да ја однесам ќерка ми пред олтар

Познатиот српски водител ја победи пеколната болест и се врати на малите екрани ведар и свеж како никогаш досега. Дејан открил дека моментот кога се разболел најмногу размислувал за семејството. – Во тие моменти човек […]

Видео

Одбил хемотерапија, дочекал 102 години: Дедото ги надживеал и докторите и го открил рецептот со кој го решил ракот

Докторите во Грција во 1976 година на овој човек му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови па тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му го кажале истото, дека му останале […]

Живот

Турскиот заводник ќе стане татко:Чека дете со 20 години помлада девојка – ова е среќничката

Турскиот актер Оџкан Дениз наскоро за прв пат ќе стане татко. Приновата на свет ќе ја донесе неговата млада вереница Фејза Актан. Дури и полот на бебето е веќе познат, на свет доаѓа син, а […]

Живот

ФОТО: Се сеќавате на Караман? Погледнете како изгледа денеска

Шармантниот Озкан се уште е посветен на снимањето на љубовните приказни од популарните ТВ новели, кои освен Турција, ја освојуваат и цела Европа. Минатиот септември актерот го започна снимањето на уште една љубовна драма, овој […]

Живот

ВИДЕО: Ќе се изненадите како денеска изгледа Пипи Долгиот Чорап

Шведската актерка Ингер Нилсон имала само осум години кога ја добила улогата на Пипи Долгиот Чорап. Денеска има 57 и работи како секретарка. Иако минале многу години, Ингер Нилсон денес уште ја препознаваат поради карактеристичната […]

Живот

Русокоса актерка со сини очи: Ова е девојката на Памир од „Вљубениот ерген“

Турските актери во приватноста најчесто се во врска со своите колеги, а таков е случајот и со актерот Сечкин Оздемир кој ја игра улогата на Памир во „Вљубениот ерген“. Памир е во долгогодишна врска со […]