Живот

Ја „фатил“ 17-годишната ќерка на кауч со дечкото – еве што направил

„Едно утро слегов по скалите и ја видов мојата 17-годишна ќерка како спие на кауч во друштво на момче после заеднички помината ноќ“, вака ја започнува својата исповед еден татко од Русија на интернет страницата […]

Живот

ФОТО: Погледнете како изгледа Махидевран султан во приватен живот

Пред 6 години главната заводничка од серијата „Сулејман величествениот“ веше Хурем султан, но онаа за која помалку се пшуваше е нејзината сопарничка Махидевран султан. Турската актерка Нур Фтехоглу е вистинска убавица и една од најубавите […]

Живот

Цел на мајка му – Погледнете како изгледаат вистинските родители на Озан од Парампарче!

Бурак Тозкопаран или кај нас попознат како Озан од серијата „Парампарче“, своето слободно време го користи доста паметно. Имено полека ги истражува сите области во животот, а моментално ја проучува музиката. Стресот од снимањето на […]

Живот

Овие близначки имаат 4 години и веќе го освоија интернетот! Тајната е во нивните очи…

Овие близначки имаат 4 години и веќе го освоија интернетот! Тајната е во нивните очи… Запознајте ги сестрите кои го освоија Инстаграм… Тие имаат 4 години и се преубави, но она со што го освоија […]

Живот

(ФОТО) Се сеќавате на Ѓокче од „Љубовта на мојот живот“: Погледнете колку различно изгледа денес

Младата и шармантна турска актерка Ханде Догандемир, ја запознавме во серијата „Љубовта на мојот живот“, каде ја играше улогата на неповторливата Ѓокче. Од снимањето на серијата помина подолго време, а Ханде денес изгледа доста поразлично […]

Живот

ФОТО: Актерите од Парампарче се во врска?

Мајсторот Енгин и убавата адвокатка од серијата Парампарче која е хит на Сител, турските медиуми ги поврзуваа дека се во врска, бидејќи многу често заедно излегуваа од сетови и одеа заедно во автомобил. Убавата Аху […]

Живот

Оваа преубава дрвена куќа има само 27 м2, но внатрешноста е како од бајките (Видео)

Оваа преубава дрвена куќа има само 27 м2, но внатрешноста е како од бајките (Видео) Оваа мала дрвена куќа има само 27 квадрати, но ќе ве воодушеви со дизајнот и ентериерот. Ова е најдобар доказ […]

Живот

Погледнете како изгледа синот на „Ѓулсерен“ од популарната серија Парампарче

Турската актерка Нургул Јесличај ја запознавме како Јасмин во серијата „Љубов и Казна“, каде беше саканата на богатиот Саваш. Неколку години подоцна, Нургул ја прифаќа улогата на Ѓулсерен во серијата „Парампарче“ каде е самохрана и […]