Живот

Само ретки среќници ја имаат оваа линија на дланката: Кога ќе дознаете што значи, ќе посакате да ја имате

Дланките на сите луѓе се разликуваат и се многу специфични. На нив се наоѓаат разни линии, но има една посебна која се појавува кај многу мал број луѓе и таа има специфично значење. Погледнете ги […]

Живот

Три состојки и нема да ви падне влакно повеќе – смеса за коса која е евтина и ефикасна

Ако мачите мака со опаѓањето на косата има едноставна и природна смеса која може да ја направите дома. Ви треба жолчка од едно јајце која ќе ја ставите во сад со половина банана и половина […]

Живот

Го спремале за погреб а тој станал, сите панично избегале – детали за старецот Предраг

Приказната за Предраг од Србија кој е пензионер и за малку жив ќе го закопале веќе ја прочитавте, но семејството сега раскажува каков шок доживеало. 75-годишниот старец седел дома и се греел, а кога влегол […]

Живот

(ВИДЕО) Дефне глумеше и во „Бурни времиња“: Се сеќавате кога беше учителката на Мете?

Во серијата „Бурни времиња“ која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играа доста актери кои и денес ги гледаме во новите и актуелни серии. Освен Синан кој тогаш […]

Живот

Брена и Пријовиќ жестоко се испокараа – снаата почна со навреди

Брена неодамна беше на одмор на Тајланд со семејството, а друштво им правеше девојката на Филип, Александра Пријовиќ. Сепак, идиличната атмосфера наводно ја прекинала кавгата меѓу двете дами, пишува српски Блиц. Требало да се договорат […]

Живот

Фото: Актерката од „Чиста љубов” се разведе по 30 години брак – ги зачуди сите со односот кон бившиот

Актерката од Чиста љубов, која ја игра мајката на Соња која е болна, Сања Вејновиќ, се разведе пред две години, но сепак е во многу добри односи со поранешниот сопруг, директорот Горан Мечава. Тие по […]

Живот

Еве што прави Озан од „Парампарче“ во своето слободно време! (видео)

Бурак Тозкопаран или кај нас попознат како Озан од серијата „Парампарче“, своето слободно време го користи доста паметно. Имено полека ги истражува сите области во животот, а моментално ја проучува музиката. Стресот од снимањето на […]

Живот

Убавица со сини очи: Озан од „Парампарче“ за првпат ја покажа девојката!

По завршувањето на снимањето на серијата „Парампарче“ младиот актер стекна дополнителна популарност и армија обожаватели. На Инстаграм моментално го следат повеќе од 650 илјади обожаватели ширум светот, но тој освен своите афинитети кон актерството и […]

Живот

ЈА ПРЕПОЗНАВТЕ: Ова мало девојче денес е една од најпознатите турски актерки

Актерката Бурчин Терзиоглу или попозната како Ајшеѓул од турската серија „Мојот син“ која од неодамна почна да се емитува и кај нас полека почнува да станува една од омилените ликови летово кај љубителите на турските […]