Живот

Цел свет се прашува што не е во ред со оваа куќа – ја гледате ли грешката

Корисник на мрежата „Reddit” објавил фотографија од оваа куќа во Северна Каролина во САД, бидејќи забележал нешто необично на неа. Оттогаш, оваа фотографија кружи на интернет, но малкумина успеваат да сфатат за што станува збор. […]

Живот

Фото: Јасемин од „Вљубениот ерген” два пати се разведе – ова е третиот сопруг, погледнете ја во венчаница

Убавата турска актерка Синем Озтурк која ја запознавме во серијата „Вљубениот ерген“ на Сител, како Јасемин, и во реалноста како и во филмот е непостојана во љубовта. Таа досега три пати се има мажено, со Серкан […]

Живот

(ФОТО) Убавина без грам шминка: Запознајте ја Асуман – вака изгледа сестрата на Дилара во приватноста!

Третата сезона од турската хит драма „Парампарче“, започна со многу возбуда и нови ликови. Едена од нив е сестрата на Дилара,Асуман , која се појави на прославата на сестра си и тоа за првпат во […]

Живот

Гинеколозите се фатиле за глава кога ја пораѓале Александра – очекувала близнаци, се случило ова

23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите се фатиле за глава. Оваа девојка од Чешка и сопругот веќе имале едно синче, а […]

Живот

Денеска е голем празник: На полноќ сите немажени девојки треба да бидат будни

Според православниот календар денеска е Василица, голем и тежок празник. Многу семејства во Македонија го слават и како куќна слава, а многумина слават и именден. Не треба вечерва да заспиете пред полноќ. Се смета дека […]

Живот

Измешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на домаќинките

Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и 2-3 лажички шеќер. Во еден […]

Живот

Пресметал колку вреди работата на неговата сопруга низ дома и го шокирал светот со таа сума

На еден блог кој го води извесен Стивен, осамна текст, кој го заобиколи светот. Причината за тоа е што многу луѓе, всушност, се пронаоѓаат во него! „Размислував, но никако не можам да си дозволам дадилка […]

Живот

Поради ова добивате големи сметки за струја: Овие пет уреди трошат и додека се исклучени

Освен што ќе ви заштеди пари, исклучувањето на уредите од струја е побезбедно во случај на невреме, кога сите вклучени уреди се под ризик од удар на гром. Знаете ли дека вашите апарати водат таен […]

Живот

КОГА ПУТИН ЌЕ СЕ НАЛУТИ: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и ги повикал шефовите – ЕВЕ ШТО ИМ НАРЕДИЛ!

Рускиот претседател Владимир Путин со цврста рака владее со својата земја. Тоа најдобро се гледа од следниот пример, кој се случил во 2012 година. Имено, рускиот претседател примил писмо од работниците во една фабрика во […]